Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ek binasının kazan dairesinde patlama meydana geldi.

0
6

Ankara‘nın Çukurambar semtinde bulunan Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ek binasının kazan dairesinde patlama meydana geldi.

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ek binasının kazan dairesinde büyük bir patlama meyadana geldi. Patlamanın doğalgaz sıkışmasından dolayı meydana geldiği ve patlamada bir güvenlik görevlisinin yarlalandığı öğrenildi.

ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA “SABOTAJ İHTİMALİ ÜZERİNDE DURUYORUZ.”dedi

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Vergi Dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin, “Sabotaj ihtimali ağırlık kazındı bunun üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Çukurambar’da bulunan Ankara Vergi Dairesinin kazan dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’da açıklama esnasında Topaca’nın yanında hazır bulundu. Ankara Valiliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Topaca, sabotaj ihtimalinin ağrılık kazandığını söyledi.

 2 vatandaşın hafif şekilde yaralandığını, bir kişinin de kulağında basınç meydana geldiğini söyleyen Topaca, “İlk anda doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyordu ancak incelemenin derinleşmesinden sonra, bir sabotaj ihtimali ortaya çıktı. 2 vatandaşımızın patlama esnasında etrafa yayılan cam parçaları ve diğer malzemelerle hafif şekilde yaralandığını tespit ettik. Bunlar hastanelere intikal etti. Taburcu oldular. Bir vatandaşımızın da kulağında basınç oluşmuş ama herhangi bir sıkıntı yok. Herhangi bir can kaybının olmaması, maddi hasarlı bir patlama olması bizi bir nebze olsun rahatlatıyor. Ama umarım bundan sonra bunun gibi şeylerle karşılaşmayız. Sabotaj ihtimali ağırlık kazındı bunun üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Topaca, olayın bir terör saldırısı olup olmadığı yönündeki soru üzerine, “Henüz bir tespitimiz yok. Hava karardıktan sonra olan bir şey, bir tespitte bulunmak iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey. Emniyetten arkadaşlar çalışıyor ama sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor” cevabını verdi.ABD’den YPG/PKK’ya verilen silahlarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada “DAEŞ’e karşı operasyolar bitince YPG’den silahları geri alacağız” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here